Perfect Library 3.0 - Web Interface  NOVINKA

Webové rozhraní pro program Perfect Library, které umožňuje prohlížet obsah knihovny, své výpůjčky, rezervace atd. z domova prostřednictvím Internetu.

Více informací o tomto programu ...
Perfect Library 3.0   NOVINKA

Program "Perfect Library" je moderní knihovní systém, který využije každá knihovna - jak malá tak i velká. Lze jej nasadit samozřejmě i pro evidenci domácích "knihoven", i když v tomto případě asi nebude využito všech jeho předností. Program používá databázový server PostgreSQL, pracuje tedy v síti. Podporuje čtení i tisk čárových kódů knih i klientů, umožňuje provádět rezervace knih, sledovat výpůjčky a to i na omezenou dobu, sledovat prodlené výpůjčky i tisknout upomínky a oznámení o rezervaci knih. Program dokáže tisknout mnoho sestav, protokolů, knižních i katalogizačních lístků, dokáže odesílat emaily a informovat tak klienty o připravených rezervacích a upomínkách. Program umí naimportovat Vaši stávající databázi z Excelu a také uložit veškeré sestavy jako dokument ve formátu Microsoft Excel 97-2003 i Excel 2007. Samozřejmostí je možnost importu dat z programu Knihy 2.x. Všechny tyto funkce program poskytuje ve své standardní konfiguraci, není zapotřebí dokupovat žádné zvláštní moduly pro exporty dat, síťový provoz nebo čárové kódy.

Více informací o tomto programu ...
Knihy 2.5

Program "Knihy 2.5" je databázový program určený pro evidenci výpůjček a obsahu knihoven. Je vhodný pro knihovny malého a středního rozsahu, tedy pro knihovny s celkovým počtem několik ticíc až několik desítek tisíc svazků. Program dokáže vést přehlednou evidenci knih, sledovat stav jejich vyřazení i vypůjčení. Umožňuje půjčovat knihy klientům a vést o tom přehledné záznamy, včetně sledování historie knih i klientů a tisku protokolů.

Více informací o tomto programu ...
Evidence majetku 2.5

Program Evidence majetku je, jak jistě název napovídá, určen k evidenci drobného neinvestičního majetku. Nezastavuje se však pouze u toho. Program umožňuje přidávat, opravovat i vyřazovat majetek. Dokáže sledovat jeho umístění v budově pomocí tzv. číselníků místností. Podobně lze sledovat také to, kdo za jednotlivé kusy odpovídá a také cenové skupiny majetku. Slouží k tomu další dva číselníky. Právě díky existenci číselníků lze generovat takové sestavy, které si jen dokážete představit. Tisk sestav je propracován do velikých podrobností. Umožňuje mimo jiné také upravovat písmo i titulek. Můžete si zvolit, co všechno bude vytištěno v každém řádku. Další možností je seskupování majetku podle zaměstnance s možností podpisu a také tisk součtových sestav (více stejných kusů v každém řádku). Program disponuje také propracovaným vyhledávacím mechanismem, pomocí kterého můžete velmi snadno a rychle najít majetek, jež vyhovuje Vámi uvedeným kritériím. Program umožňuje tisk inventárních čísel na samolepící štítky, jejichž rozměry i grafické provedení lze libovolně upravovat. Samozřejmostí je propracovaný zálohovací mechanismus, jištění integrity databáze proti výpadkům proudu, elektronická i tištěná dokumentace.
Při vývoji programu jsme vycházeli z požadavků několika školních zařízení a tedy je výsledný produkt naprogramován v podstatě "na míru". Snažili jsme se splnit všechny požadavky na něj kladené - snadnost ovládání, rychlost, dokonalé generování sestav, jejich tisk i náhled a v neposlední řadě také tisk již zmíněných samolepících etiket a možnost ochrany heslem. Samozřejmě, že školy nejsou zdaleka jediným typem zařízení, které dokáže náš program účelně využít. Je vhodný pro jakékoliv organizace, které potřebují přehledně evidovat svůj majetek na jednom počítači - například městské úřady apod.

Více informací o tomto programu...
Sklad učebnic 1.5

Tento program spojuje funkci výše popsaného programu pro evidenci knihovny s funkcí skladu. Výsledkem je produkt velice vhodný pro vedení školního skladu učebnic. Dokáže velice přehledně sledovat stav skladu a také rozpůjčování jednotlivými klienty. Umožňuje tisknout protokoly o výpůjčkách, vráceních i vyřazeních. Obsahuje 14 předdefinovaných typů sestav, které pokrývají snad všechny Vaše potřeby - od výpisu aktuálních výpůjček, přes výpis stavu skladu až po výpis klientů s některou vypůjčenou učebnicí a výpis knih pořízených za zvolené období (výborné pro inventury apod.). Také tento program lze přizpůsobit vlastním potřebám (možnost sledování nových a již použitých kusů zvlášť, možnost zaheslování programu, možnost automatického tisku protokolů...). Tisk je propracován do velikých detailů s širokou možností přizpůsobení (titulky, tištěný obsah apod.). Program byl vyvíjen ve spolupráci s několika školními zařízeními, aby co možná nejvěrněji zachytil jejich potřeby a požadavky.

Více informací o tomto programu...
Sklady 1.5A

Náš skladový systém existuje ve třech verzích, lišících se sice jen v detailech, ale z hlediska Vás - uživatelů - jsou tyto detaily podstatné. Můžete si tak zvolit variantu programu, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Verze Sklady 1.5A je základní verzí, která Vám umožní sledovat stav libovolného množství nezávislých skladů pomocí jediného programu. Navíc v případě potřeby lze data mezi sklady i převádět.
Program umožňuje sledovat množství na skladě, množství vydané klientům, dokáže zobrazit mnoho sestav, které Vám s pomocí vtipně řešeného vyhledávacího mechanismu poskytují maximální přehled nad celým skladem. Samozřejmostí je propracovaný tisk jak sestav, tak také protokolů o příjmech a výdejích, pohybů na skladě a podobně a také skladových karet. Stejně jako ostatní naše programy i tento software nyní volitelně umožňuje export veškerých sestav do formáru Microsoft Excel 97-2003 i Excel 2007 a tím Vám dovolí data zpracovávat i jakýmkoli vlastním způsobem.

Více informací o tomto programu...
Sklady 1.5B

Tento program je rozšířením verze 1.5A, které Vám umožní evidovat u všech skladových položek dvojí ceny. Při příjmu zboží do skladu lze zadat cenu nákupní i cenu prodejní a při výdeji se zboží vydává s cenou prodejní (kterou lze ještě modifikovat, například zadat procento slevy). Na výdejkách je uváděna vždy cena prodejní, zatímco na příjemkách a v sestavách zobrazujících stav skladu je uvedena cena nákupní. Vše ostatní je shodné s verzí programu Sklady 1.5A

Sklady 1.8C

Tento program je rozšířením verze 1.5A, které Vám umožní již vydané zboží vracet zpět do skladu. Vzhledem k tomu, že si program uchovává i historii provedených "výpůjček" lze tento program používat také jako půjčovnu. Program umožňuje zadat pouze jednoduché ceny, neboť dvojité ceny jako u verze 1.5B by v tomto případě neměly velký smysl. Pokud ve Vašem skladu dochází k vracení již vydaného zboží zpět a pokud hledáte software na jeho správu, je program Sklady 1.8C tou správnou volbou. Vše ostatní je shodné s verzí programu Sklady 1.5A

Envelope Studio 1.0 CZ

Tento program umožňuje tisk obálek a adresních štítků na počítači, obsahuje také evidenci kontaktů. Tisknout lze jak jednotlivé adresy tak i více adres najednou a to na libovolné rozměry obálek i štítků. Nové rozměry i styly lze upravovat podle potřeb a díky kalibraci tiskárny pro konkrétní tiskové médium lze tisknout skutečně velmi pohodlně.

Více informací o tomto programu...
A-Test 4.0

Program A-Test 4.0 je výukový program pro anglický jazyk. Tento program se neřadí do široké kategorie multimediálních výukových programů s mnohdy omezenou slovní zásobou, ale vyplňuje mezeru, která mezi výukovými programy existuje. Jeho úkolem je pomoci vám rychleji se naučit slovní zásobu. Obsahuje také oboustraný slovník (který lze i tisknout) a hlavně vám umožňuje používat vlastní slovní zásobu. Jeho součástí je také speciální funkce pro zapamatování si složitých anglických výrazů.

Více informací o tomto programu...